Štepán Ginzel

Narozen roku 1979 v Praze

Působící v Praze v Hardcore Tréninky Vinohrady, Hardcore Tréninky Opatov, Olympia Fitness Vršovice, Olympia Fitness Opatov, Hit Fitness Flóra a Kosagym Praha Vinohrady.
Posilování, fitness, přípravě sportovců i amatérů a zdravému životnímu stylu na profesionální úrovni se věnuji od roku 2005, kdy jsem po studiu u pana Petra Stacha získal trenérskou licenci osobního trenéra a trenéra fitness a kulturistiky. Ač si jí vážím a pana Stacha také, tak musím říct, že jakoukoliv trenérskou licenci neberu jako důkaz kvality trenéra. Jako v každém odvětví, tak i v tomto je kvalita získávána jen praxí a osobními zkušenostmi. V mém případě čistě osobními zkušenostmi, protože to co jsem sám nevyzkoušel na sobě, tak nedoporučím ani svým klientům, ať už ve cvičení, nebo ve stravování. Sportu a osobnímu rozvoji v tomto odvětví, jsem se začal věnovat už mnohem dříve. Jako u každého sportovce, bylo i u mne už v raném dětství jasné, že sport bude nedílnou součástí mého života.
Už v mých pěti letech jsem začal hrát hokej a jako aktivní hráč na klubové úrovni jsem u něj vydržel 15 let. Dnes si lásku k tomuto sportu užívám už jen v krajských soutěžích, turnajích a klubech. Mezi mé celoživotní záliby dále patří, nebo patřili snowboard, skateboard a adrenalinové sporty spojené s přírodou a volnosti vůbec, dále samozřejmě muzika a subkultura, v posledních letech pak i kulturistika v té závodní podobě.
Po zisku trenérské licence roku 2005, jsem začal ihned působit jako osobní trenér v Hit Fitness Flóra na Praze 3, kde se i aktuálně věnuji několika svým dlouholetým klientům. Působím tedy jako externí osobní trenér v několika pražských fitness centrech. S klienty spolupracuji převážně dlouhodobě, ale i na nezbytně krátkou dobu tak, aby byly schopni cvičit co nejlépe sami. Cvičím s ženami, muži i dětmi jakéhokoliv věku a váhy. Věnuji se cvičení jak s jednotlivci, tak i v páru, nebo ve skupině.
V rámci mé praxe se také podílím se na přípravách sportovců na kulturistické a fitness soutěže a jsem odborným poradcem sportovním klubům a amatérským i profesionálním sportovcům (hokej, ragby, floorball, americký fotbal, basket, bojové sporty atd).
Své zkušenosti využívám od roku 2009 jako Fit Office instruktor ve společnostech Exxon Mobil, Johnson&Johnson a DHL, kde cvičím se zaměstnanci a snažím se o nápravu jejich pohybových aparátů a o odstraňování problémů způsobených sedavým způsobem života.
Dále příležitostně spolupracuji s televizí, českou tiskovou kanceláří (ČTK), radiem Impuls a s mnoha předními internetovými servery, což mě velice baví a nutí se stále zdokonalovat a rozšiřovat si vědomosti.
V listopadu roku 2010 přišel zásadní zlom mé trenérské kariéry. Společně s mým kamarádem a zkušeným trenérem Jirkou Nečáskem jsme založili sportovní spolek Hardcore Tréninky a roku 2011 otevřeli vlastní tělocvičnu na pražských Vinohradech, kde pořádáme každý den hromadné tréninky pro širokou veřejnost. Naše tréninky jsou léty prověřené spokojenými amatéry i profesionály v různých sportovních odvětví. Soustředíme se na komplexní přípravu skupin i jednotlivců na jakékoliv výkonnostní úrovni a nabízíme řadu konceptů, které jsme pro HCT sami vytvořili a otestovali. Pomáháme sportovním klubům s mimosezónní i sezónní přípravou, pořádáme řadu zimních i letních kempů pro veřejnost a věnujeme se několikrát do roka akcím, které mají pomáhat na místech, kde je pomoc potřeba. Projektu Hardcore Tréninky odevzdávám veškerou svoji energii, čas a hlavně vědomosti, které jsem získal za dobu svého trenérského a sportovního života a které jsou podloženy výsledky našich spokojených svěřenců. Důkazem může být i to, že roku 2014 otevíráme v Praze už druhou vlastní tělocvičnu a pobočku Hardcore Tréninky Opatov.
Ve stejném roce, jsem si prošel přípravou na kulturistické jarní domácí i mezinárodní soutěže v kategorii Men’s Physique. Ze čtyř závodů jsem získal 2. místo na Mistrovství Čech, 6. Místo na Mistrovství Evropy ve Španělsku a na Olympia Amateur Europe v Praze, dosáhl opět na finále a další 6. místo. Soutěžení pro mě není o výsledku, která byla krásná, ale o sebepoznání, otestování vlastní vůle, sbírání zkušeností a zážitků, které mi už nikdo nevezme. Další soutěžní kariéra je otevřená a budu naslouchat vlastní intuici, až sama řekne, že bych měl pokořit další výzvu.
Jsem člověk, který má potřebu se v něčem stále realizovat, zdokonalovat a hledá výzvy a motivaci pro sebe i ostatní. Chce být nejlepší, ale nejlepší může být jen ten, který se naučí i prohrávat a vezme si z prohry ponaučení. Chci prohrávat co nejméně a motivovat co nejvíce.
Můj trenérský facebook profil věnovaný fitness, lifestylu, stravě, muzice a motivaci najdete zde: Štěpán Ginzel-Hardcore Tréninky

Hardcore Tréninky najdete na facebooku zde: Hardcore Tréninky