David „Čonkstr“ Čonka

(Hardcore Trenér se specializací na stabilitu, obratnost a koordinaci)

Narodil jsem se ve Špindlerově Mlýně, což nasvědčuje o mé cestě životem, spojeným s horskými sporty. Silný táta s talentem snad na všechny sporty, máma s neuvěřitelnou fyzičkou, a bylo jasno.

Začalo to v osmi letech hokejem. Byl jsem brankář (takže postřeh a přehled mám a NIKDO ŠULIT TRÉNINK NEBUDE! VŠECHNO VIDIM 🙂

V 17ti jsem s hokejem skončil, protože jsem dostal od trenéra ultimátum – hokej nebo snowboard? Špatně! Měl mě nechat dělat oboje! Zvolil jsem individuálnější sport a začal s freestyle snowboardingem, kde se čím dál víc projevovala moje kreativita a láska k adrenalinu. Kariéra se mi rozjela skvěle, závody jsem vyhrával, možná i díky jinému přístupu k ježdění. Stále mi to bylo málo, přes léto jsem se nudil, a tak jsem objevil downhill bike, kterej mě totálně pohltil. Hned druhou sezónu jsem stál na bedně jako vícemistr MČR ve sjezdu mezi juniory.

Ve 22 letech jsem se přesunul do Prahy a nebylo tedy tolik času trénovat přímo na svazích, proto jsem si našel zálibu v kruhových trénincích, které jsem si snažil stavět tak, aby mi přinesly co nejvíc do mých závodních disciplín. Díky tomu jsem se začal rozvíjet ještě více a výkony byly mnohem lepší.

Cca 7 let zpět jsem konečně nechal na povrch světa vykouknout od mala ukrývaného Čonkstra-Rockyho Balbou a začal s boxem, který dopňuje mojí všestrannost.

Trénovat a předávat své zkušenosti jsem začal na snowboardu, přes box se pak dostal až k vedení kruhových tréninků a spolupráci s HCT beru jako další stanoviště v mém životě, které mě posune zas o krok dál v mé sportovní a trenérský kariéře. Věděl jsem, že má chvíle přijde a já vás rozhodně nezklamu! I tady se budu snažit být kreativní a přinést do tréninků HCT a vám něco ze sebe a ze svých freestylových zkušeností, které se dají využít úplně všude.